User Revision Edit (7.x-1.0-alpha3) - en to id translation catalogue (12 entries)

en: delete
id: hapus

en: Operations
id: Operasi

en: Cancel
id: Batal

en: Other
id: Lainnya

en: Revisions for %title
id: Revisi untuk %title

en: !date by !username
id: !date oleh !username

en: revert
id: kembalikan

en: Revision
id: Revisi

en: current revision
id: revisi terkini

en: Revision information
id: Informasi revisi

en: Revision log message
id: Catatan revisi

en: Provide an explanation of the changes you are making. This will help other authors understand your motivations.
id: Sediakan penjelasan atas perubahan yang Anda buat. Hal ini akan membantu penulis lain memahami motivasi Anda.
