User Revision Edit (7.x-1.0-alpha3) - en to it translation catalogue (14 entries)

en: delete
it: elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Cancel
it: Annulla

en: edit
it: modifica

en: Other
it: Altro

en: Revisions for %title
it: Revisioni per %title

en: !date by !username
it: !date, di !username

en: revert
it: ripristina

en: Revision
it: Revisione

en: current revision
it: revisione attuale

en: Revision information
it: Informazione sulla revisione

en: Edit link
it: Link modifica

en: Revision log message
it: Messaggio di revisione per il log

en: Provide an explanation of the changes you are making. This will help other authors understand your motivations.
it: Fornisci una spiegazione delle modifiche effettuate. Aiuterà altri autori a comprendere le tue motivazioni.
