User Revision Edit (7.x-1.0-alpha3) - en to fr translation catalogue (15 entries)

en: delete
fr: supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Cancel
fr: Annuler

en: edit
fr: modifier

en: Other
fr: Autre

en: Revisions for %title
fr: Versions de %title

en: !date by !username
fr: !date par !username

en: revert
fr: rétablir

en: Revision
fr: Version

en: current revision
fr: version en cours

en: Revision information
fr: Informations sur les versions

en: Edit this revision
fr: Modifier cette révision

en: Edit link
fr: Lien de modification

en: Revision log message
fr: Message du journal de version

en: Provide an explanation of the changes you are making. This will help other authors understand your motivations.
fr: Explication des modifications que vous avez effectuées. Cela peut aider les autres auteurs à mieux comprendre vos motivations.
