User Revision Edit (7.x-1.0-alpha3) - en to nl translation catalogue (14 entries)

en: delete
nl: verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Cancel
nl: Annuleren

en: edit
nl: bewerken

en: Other
nl: Andere

en: Revisions for %title
nl: Revisies van %title

en: !date by !username
nl: !date door !username

en: revert
nl: terugzetten

en: Revision
nl: Revisie

en: current revision
nl: huidige revisie

en: Revision information
nl: Revisie-informatie

en: Edit link
nl: Bewerkingslink

en: Revision log message
nl: Logbericht van revisie

en: Provide an explanation of the changes you are making. This will help other authors understand your motivations.
nl: Geef uitleg bij de wijzigingen die u maakt. Dit helpt andere auteurs uw beweegredenen te begrijpen.
