User verification (7.x-1.0) - en to de translation catalogue (16 entries)

en: Email settings
de: E-Mail-Einstellungen

en: Yes
de: Ja

en: No
de: Nein

en: General settings
de: Allgemeine Einstellungen

en: Advanced settings
de: Erweiterte Einstellungen

en: hours
de: Stunden

en: minutes
de: Minuten

en: Notice
de: Hinweis

en: Variables
de: Variablen

en: Timeout
de: Zeitüberschreitung

en: Verification link
de: Überprüfungslink

en: Mail subject
de: E-Mail-Betreff

en: Verification
de: Verifizierung

en: Available variables
de: Verfügbare Variablen

en: Mail body
de: E-Mail-Textkörper

en: Verbosity
de: Ausführlichkeit
