User verification (7.x-2.0-alpha1) - en to it translation catalogue (9 entries)

en: Email settings
it: Impostazioni email

en: Yes
it: Sì

en: Advanced settings
it: Impostazioni avanzate

en: hours
it: ore

en: Code
it: Codice

en: minutes
it: minuti

en: Available tokens
it: Token disponibili

en: Notice
it: Avviso

en: Attempts
it: Tentativi
