Username originality AJAX check (7.x-1.0) - en to de translation catalogue (6 entries)

en: Registration
de: Registrierung

en: The username %username is not allowed.
de: Der Benutzername %username ist nicht erlaubt.

en: Username check
de: Benutzernamenprüfung

en: Check username originality on registration or create user form via AJAX request.
de: Prüft eingegebene Benutzernamen während der Registrierung oder im 'Benutzer hinzufügen' Formular via AJAX.

en: The e-mail address %mail is not allowed.
de: Die E-Mail-Adresse %mail ist ungültig.

en: The username %username is already taken.
de: Der Benutzername %username ist bereits vergeben.
