Username Reminder (7.x-1.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (10 entries)

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: user
hi: प्रयोक्ता

en: Create a new user account.
hi: नया सदस्य खाता खोलें।

en: Request new password via e-mail.
hi: ईमेल द्वारा नया कूटशब्द मंगवाएँ।

en: E-mail
hi: ई-मेल

en: Subject
hi: विषय

en: E-mail address
hi: ई-मेल पता

en: Request new password
hi: नया पासवर्ड मंगवाएँ

en: Replacement patterns
hi: प्रतिस्थापन का तरिका

en: Create new account
hi: नया खाता खोलें
