Username Reminder (7.x-1.0-alpha1) - en to it translation catalogue (9 entries)

en: Body
it: Corpo

en: user
it: utente

en: Create a new user account.
it: Crea un nuovo profilo utente.

en: Request new password via e-mail.
it: Richiedi una nuova password tramite e-mail.

en: Subject
it: Oggetto

en: E-mail address
it: Indirizzo e-mail

en: Request new password
it: Richiedi nuova password

en: Replacement patterns
it: Schemi di sostituzione

en: Create new account
it: Crea nuovo profilo
