User Points (7.x-1.0-beta1) - en to pt translation catalogue (69 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Transaction ID
pt: ID da transacção

en: Totals
pt: Totais

en: Transactions
pt: Transacções

en: List
pt: Lista

en: Actions
pt: Ações

en: Description
pt: Descrição

en: more
pt: mais

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Edit
pt: Editar

en: Date
pt: Data

en: None
pt: Nenhum

en: none
pt: nenhum

en: Category
pt: Categoria

en: Save
pt: Guardar

en: Add
pt: Adicionar

en: Display
pt: Mostrar

en: User Name
pt: O nome de Utilizador

en: Timestamp
pt: Registo data/hora

en: User
pt: Utilizador

en: All
pt: Todos

en: Points
pt: Pontos

en: Last update
pt: Última actualização

en: Details
pt: Detalhes

en: General
pt: Geral

en: Users
pt: Utilizadores

en: Expiration
pt: Expirar

en: Operation
pt: Operação

en: Expiration date
pt: Data de validade

en: Approved
pt: Aprovado

en: Pending
pt: Pendente

en: Messages
pt: Mensagens

en: Date/Time
pt: Data/Hora

en: Expired
pt: Expirado

en: Moderate
pt: Moderado

en: Users by !points
pt: Utilizadores por !points

en: No !Points earned
pt: Sem pontos ganhos

en: Moderated
pt: Moderado

en: Entity
pt: Entidade

en: !Points settings
pt: Definições dos !Points

en: Admin add/delete userpoints
pt: Administrar adicionar/eliminar pontos de utilizador

en: Moderation
pt: Moderação

en: Reference
pt: Referência

en: User's !points
pt: Pontos dos Membros

en: Highest Users
pt: Membros com mais pontos

en: All users by !points
pt: Todos os Membros por Pontos

en: Display all
pt: Mostrar todos

en: Filter by category
pt: Filtrados por categoria

en: Number of users to display
pt: Número máximo de utilizadores a exibir.

en: Entity type
pt: Tipo de entidade

en: My !points
pt: Os meus !points

en: Admin
pt: Administrador

en: Expiry date
pt: Data de validade

en: !Points accumulated by users on your site.
pt: !Points acumulados pelos utilizadores em seu site.

en: A User's current !points.
pt: Um utilizador atual!points.

en: Entity ID
pt: ID da entidade

en: The date and time recorded for this transaction. Use this format: YYYY-MM-DD HH:MM +ZZZZ.
pt: A data e a hora gravada para esta transação. Utilize este formato: AAAA-MM-DD HH:MM +ZZZZ.

en: !Points for @username
pt: !Points por @username

en: Approved !points
pt: !points aprovados

en: Pending !points
pt: !points pendentes

en: Max !points
pt: Máximo de !points

en: A User's max !points.
pt: Utilizador máximo !points.

en: !Points transactions accumulated by users on your site.
pt: !pontos transacções acumuladas pelos utilizadores em seu

en: A User's !points for this transaction.
pt: !points por utilizador para esta ação.

en: Total (all categories): @points
pt: Total (todas as categorias): @points

en: View !points transactions
pt: Visualizar adições de pontos

en: Add or deduct !points
pt: Adicionar ou deduzir !points

en: List transactions
pt: Lista de transações
