User Points (7.x-1.0-beta2) - en to hi translation catalogue (43 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Approve
hi: स्वीकार करें |

en: Transaction ID
hi: लेनदेन आईडी

en: Totals
hi: कुल

en: Transactions
hi: लेनदेन

en: List
hi: सूची

en: Actions
hi: क्रियाएँ

en: admin
hi: व्यवस्थापक

en: Description
hi: उल्लेख

en: more
hi: और भी

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Date
hi: तारीख

en: None
hi: कोई नहीं

en: none
hi: कोई नहीं

en: Category
hi: वर्ग

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: View
hi: देखें

en: Display
hi: प्रदर्शन

en: Timestamp
hi: टाइमस्टैम्प

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: All
hi: सभी

en: Never
hi: कभी नहीं,कदापि नहीं

en: Last update
hi: आखरी बार सुधार

en: Details
hi: विस्तृत सूचना

en: General
hi: सामान्य

en: Users
hi: प्रयोक्ता

en: Operation
hi: काम

en: Expiration Date
hi: समाप्ति तिथि

en: Expiration date
hi: समाप्ति तिथि

en: Approved
hi: स्वीकृत

en: Messages
hi: संदेश

en: Date/Time
hi: तारीख/समय

en: Entity
hi: इकाई

en: Reference
hi: संदर्भ

en: Last modified
hi: अंतिम बार संशोधित

en: Changed
hi: बदल गया

en: Display all
hi: सभी प्रदर्शित करें

en: Number of users to display
hi: सूचि में कितने सदस्य दिखाए जाए उसकी संख्या

en: Entity type
hi: इकाई का प्रकार

en: Admin
hi: प्रशासन

en: Entity ID
hi: इकाई आईडी
