User Points (7.x-1.0-rc1) - en to pl translation catalogue (88 entries)

en: Approve
pl: Zatwierdź

en: Transaction ID
pl: ID transakcji

en: Totals
pl: Razem

en: Transactions
pl: Transakcje

en: List
pl: Lista

en: Actions
pl: Akcje

en: Description
pl: Opis

en: more
pl: więcej

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Edit
pl: Edytuj

en: Date
pl: Data

en: None
pl: Brak

en: none
pl: brak

en: Category
pl: Kategoria

en: Save
pl: Zapisz

en: View
pl: Widok

en: Display
pl: Wyświetlanie

en: User Name
pl: Nazwa użytkownika

en: User
pl: Użytkownik

en: Points
pl: Punkty

en: Never
pl: Nigdy

en: Creation date
pl: Data utworzenia

en: Last update
pl: Ostatnia aktualizacja

en: Details
pl: Szczegóły

en: General
pl: Ogólne

en: Users
pl: Użytkownicy

en: Expiration
pl: Wygaśnięcie

en: Operation
pl: Czynność

en: Expiration Date
pl: Termin wygaśnięcia

en: Expiration date
pl: Data wygaśnięcia

en: Approved
pl: Zatwierdzone

en: Pending
pl: Oczekujące

en: Declined
pl: Odrzucone

en: Messages
pl: Wiadomości

en: Date/Time
pl: Data/godzina

en: Expired
pl: Przedawnione

en: Moderate
pl: Moderowanie

en: userpoints
pl: punkty

en: Users by !points
pl: Użytkownicy według !points

en: No !Points earned
pl: !Points nie zostały przyznane

en: Moderated
pl: Moderowane

en: Entity
pl: Encja

en: Configure userpoints moderation and branding translation
pl: Skonfiguruj moderację punktów i ich nazewnictwo [niedostępne w polskiej wersji].

en: Users earn !points as they post nodes, comments, and vote on nodes
pl: Użytkownicy zdobywają punkty za dodawanie węzłów, komentarzy i głosowanie na węzły.

en: !Points settings
pl: Ustawienia punktów

en: Moderation
pl: Moderacja

en: Select whether all !points should be approved automatically, or moderated, and require admin approval
pl: Wskaż, czy punkty mają być automatycznie przydzielane użytkownikom, czy też muszą zostać wcześniej zatwierdzone przez administratora.

en: Word to use in the interface for the upper case plural word !Points
pl: Zamiennik słowa !Points - z dużej litery, liczba mnoga

en: Word to use in the interface for the lower case plural word !points
pl: Zamiennik słowa !points - z małej litery, liczba mnoga

en: Word to use in the interface for the lower case singular word !point
pl: Zamiennik słowa !point - z małej litery, liczba pojedyncza

en: Reference
pl: Referencja

en: User's !points
pl: Punkty użytkownika

en: Highest Users
pl: Liderzy

en: !Points are visible to logged in users only
pl: Liczba punktów jest wyświetlana tylko zalogowanym użytkownikom.

en: All users by !points
pl: Lista wszystkich użytkowników wedle punktów.

en: Last modified
pl: Ostatnia modyfikacja

en: Changed
pl: Zmieniono

en: details
pl: szczegóły

en: All categories
pl: Wszystkie kategorie

en: Reason
pl: Powód

en: Display all
pl: Pokaż wszystkie

en: Filter by category
pl: Filtruj po kategorii

en: Number of users to display
pl: Liczba wyświetlanych użytkowników

en: Decline
pl: Odrzuć

en: Sort direction
pl: Kierunek sortowania

en: Entity type
pl: Typ encji

en: My !points
pl: Moje !points

en: Listings
pl: Listy

en: The taxonomy term ID for the term.
pl: Identyfikator terminu taksonomii.

en: The taxonomy term name for the term.
pl: Nazwa terminu taksonomii.

en: The vocabulary ID for the vocabulary the term belongs to.
pl: Identyfikator słownika, do którego należy termin.

en: The name for the vocabulary the term belongs to.
pl: Nazwa słownika, do którego należy termin.

en: Entity ID
pl: ID encji

en: Total !points in all categories
pl: Razem !points we wszystkich kategoriach

en: !Points for @username
pl: !Points użytkownika @username

en: Total !points
pl: !Points razem

en: Approved !points
pl: Przyznane !points

en: Pending !points
pl: Oczekujące !points

en: Amount of !points to give or take.
pl: !Points do dodania lub odjęcia.

en: Total (all categories): @points
pl: Razem (wszystkie kategorie): @points

en: View !points transactions
pl: Przeglądaj transakcje (!points)

en: Add or deduct !points
pl: Dodaj lub odejmij !points

en: !Points have expired.
pl: !Points przedawnione.

en: Add !points
pl: Dodaj !points

en: Approve transaction
pl: Zaakceptuj transakcję

en: Amount of !points a user has.
pl: !Points użytkownika.

en: Sort field
pl: Posortuj pole
