User Points (7.x-1.0) - en to it translation catalogue (51 entries)

en: Status
it: Stato

en: Approve
it: Approva

en: Transaction ID
it: ID transazione

en: Totals
it: Totale

en: Transactions
it: Transazioni

en: List
it: Elenco

en: Actions
it: Azioni

en: Description
it: Descrizione

en: more
it: altro

en: Yes
it: Sì

en: Edit
it: Modifica

en: Date
it: Data

en: None
it: Nessuno

en: none
it: nessuno

en: Category
it: Categoria

en: Save
it: Salva

en: View
it: Visualizza

en: Display
it: Visualizzazione

en: User
it: Utente

en: Never
it: Mai

en: Creation date
it: Data di creazione

en: Details
it: Dettagli

en: General
it: Generale

en: Users
it: Utenti

en: Expiration
it: Scadenza

en: Operation
it: Operazione

en: Expiration Date
it: Data scadenza

en: Expiration date
it: Data di scadenza

en: Approved
it: Approvato

en: Pending
it: In sospeso

en: Messages
it: Messaggi

en: Date/Time
it: Data/Ora

en: Moderate
it: Moderato

en: Moderated
it: Moderato

en: Entity
it: Entità

en: Moderation
it: Moderazione

en: Reference
it: Riferimento

en: Last modified
it: Ultima modifica

en: Changed
it: Modificato

en: details
it: dettagli

en: All categories
it: Tutte le categorie

en: Reason
it: Ragione

en: Display message
it: Mostra messaggio

en: Filter by category
it: Filtra per categoria

en: Number of users to display
it: Numero di utenti on-line da mostrare

en: Sort direction
it: Direzione ordinamento

en: Entity type
it: Tipo di entità

en: The taxonomy term ID for the term.
it: L'identificativo del termine della tassonomia.

en: The taxonomy term name for the term.
it: Il nome del termine della tassonomia.

en: The name for the vocabulary the term belongs to.
it: Il nome del vocabolario a cui il termine appartiene.

en: Entity ID
it: ID Entità
