User Points (7.x-1.0) - en to oc translation catalogue (43 entries)

en: Status
oc: Estatut

en: Approve
oc: Aprovar

en: Transaction ID
oc: ID de transaccion

en: List
oc: Listar

en: Actions
oc: Accions

en: Description
oc: Descripcion

en: more
oc: mai

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Edit
oc: Modificar

en: Date
oc: Data

en: None
oc: Pas cap

en: none
oc: pas cap

en: Category
oc: Categoria

en: Save
oc: Enregistrar

en: View
oc: Veire

en: Display
oc: Afichatge

en: Timestamp
oc: Orodatatge

en: User
oc: Utilizaire

en: Points
oc: Punts

en: Never
oc: Pas jamai

en: Details
oc: Detalhs

en: Users
oc: Utilizaires

en: Expiration
oc: Expiracion

en: Operation
oc: Operacion

en: Expiration Date
oc: Data d'expiracion

en: Approved
oc: Aprovat

en: Pending
oc: En espèra

en: Messages
oc: Messatges

en: Date/Time
oc: Data/Ora

en: Moderate
oc: Moderar

en: Entity
oc: Entitat

en: Moderation
oc: Moderacion

en: Last modified
oc: Darrièra modificacion

en: Changed
oc: Modificat

en: details
oc: detalhs

en: Reason
oc: Rason

en: Number of users to display
oc: Nombre d'utilizaires d'afichar

en: Entity type
oc: Tipe d'entitat

en: The taxonomy term ID for the term.
oc: L'identificant del tèrme de taxonomia pel tèrme.

en: The taxonomy term name for the term.
oc: Lo nom del tèrme de taxonomia pel tèrme.

en: The name for the vocabulary the term belongs to.
oc: Lo nom pel vocabulari al qual aparten lo tèrme.

en: Entity ID
oc: Identificant (ID) de l'entitat
