User Points (7.x-1.0) - en to tr translation catalogue (73 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Approve
tr: Onayla

en: Transaction ID
tr: İşlem kodu

en: Totals
tr: Toplam

en: Transactions
tr: İşlemler

en: List
tr: Liste

en: Actions
tr: Eylemler

en: admin
tr: yönetici

en: Description
tr: Açıklama

en: more
tr: daha fazla

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Edit
tr: Düzenle

en: Date
tr: Tarih

en: None
tr: Hiçbiri

en: none
tr: hiçbiri

en: Category
tr: Kategori

en: Save
tr: Kaydet

en: View
tr: Görüntüle

en: Display
tr: Gösterim

en: User Name
tr: Kullanıcı Adı

en: Timestamp
tr: Zaman damgası

en: User
tr: Kullanıcı

en: Points
tr: Puanlar

en: Never
tr: Asla

en: Creation date
tr: Oluşturulma tarihi

en: Details
tr: Ayrıntılar

en: General
tr: Genel

en: Users
tr: Kullanıcılar

en: Expiration
tr: Son Kullanma Tarihi

en: Operation
tr: İşlem

en: Expiration date
tr: Geçerlilik tarihi

en: Approved
tr: Onaylı

en: Pending
tr: Bekleyen

en: Declined
tr: Reddedildi

en: Messages
tr: İletiler

en: Date/Time
tr: Tarih/Saat

en: Expired
tr: Süresi dolmuş

en: Moderate
tr: Denetle

en: Userpoints
tr: Kullanıcı puanları

en: userpoints
tr: kullanıcı puanları

en: No !Points earned
tr: Kazanılmış !Points yok

en: Moderated
tr: Denetlenen

en: Entity
tr: Nesne

en: !Points settings
tr: !Points ayarları

en: Reference
tr: Kaynak

en: User's !points
tr: Kullanıcı !points

en: All users by !points
tr: Tüm kullanıcı puanları !points

en: Last modified
tr: Son değişiklik

en: Changed
tr: Değişti

en: details
tr: ayrıntılar

en: All categories
tr: Tüm kategoriler

en: Reason
tr: Sebep

en: Display message
tr: İletiyi görüntüle

en: Display all
tr: Hepsini göster

en: Filter by category
tr: Kategoriye göre filtrele

en: Number of users to display
tr: Listelenecek kullanıcı sayısı

en: Sort direction
tr: Sıralama yönü

en: Entity type
tr: Varlık tipi

en: My !points
tr: Hesabımdaki !points

en: Admin
tr: Yönetim

en: Expiry date
tr: Bitiş tarihi

en: The taxonomy term ID for the term.
tr: Terim için sınıflandırma terimi kimliği.

en: The taxonomy term name for the term.
tr: Terim için sınıflandırma terimi adı.

en: The name for the vocabulary the term belongs to.
tr: Terimin ait olduğu sözlüğün adı.

en: Entity ID
tr: Varlık kimliği (ID)

en: !Points for @username
tr: @username için puanlar

en: Total !points
tr: Toplam !points

en: Approved !points
tr: Onaylanan !puanlar

en: Pending !points
tr: Bekleyen !puanlar

en: Administer Userpoints
tr: Kullanıcı Puanlarını Yönet

en: Total (all categories): @points
tr: Toplam (tüm kategorilerdeki): @points

en: All points
tr: Tüm puanlar
