User Points (7.x-1.1) - en to cs translation catalogue (98 entries)

en: Status
cs: Stav

en: approve
cs: schválit

en: Approve
cs: Schválit

en: Transaction ID
cs: ID transakce

en: Totals
cs: Celkem

en: Transactions
cs: Transakce

en: List
cs: Seznam

en: Actions
cs: Akce

en: Description
cs: Popis

en: more
cs: více

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: view
cs: zobrazit

en: Edit
cs: Upravit

en: Date
cs: Datum

en: None
cs: Žádné

en: none
cs: žádné

en: Category
cs: Kategorie

en: edit
cs: upravit

en: Save
cs: Uložit

en: View
cs: Zobrazit

en: Display
cs: Zobrazit

en: User Name
cs: Uživatelské jméno

en: Timestamp
cs: Časové razítko

en: User
cs: Uživatel

en: Node
cs: Uzly

en: Points
cs: Body

en: Never
cs: Nikdy

en: Creation date
cs: Datum vytvoření

en: Details
cs: Detaily

en: General
cs: Obecné

en: Users
cs: Uživatelé

en: Expiration
cs: Platnost do

en: Operation
cs: Operace

en: Expiration date
cs: Datum expirace

en: Approved
cs: Schváleno

en: Pending
cs: Čeká na zpracování

en: Declined
cs: Zamítnuto

en: Messages
cs: Zprávy

en: Date/Time
cs: Datum/čas

en: Expired
cs: Ukončena platnost

en: Users by !points
cs: Uživatelé podle !points

en: No !Points earned
cs: Nezískány žádné !Points

en: Moderated
cs: Moderováno

en: Moderation
cs: Moderování

en: Transaction status
cs: Status transakce

en: Select whether all !points should be approved automatically, or moderated, and require admin approval
cs: Vyberte jestli všechny !points budou přidělovány automaticky nebo moderovány a schvalovány administrátorem

en: Approval status
cs: Stav schválení

en: Approval status of the transaction.
cs: Stav schválení transakce

en: !Points are visible to logged in users only
cs: !Points jsou zobrazovány pouze přihlášeným uživatelům

en: All users by !points
cs: Všichni uživatelé podle !points

en: Last modified
cs: Naposledy upraveno

en: Changed
cs: Změněno

en: details
cs: detaily

en: All categories
cs: Všechny kategorie

en: Reason
cs: Důvod

en: Display message
cs: Zobrazit zprávu

en: Display all
cs: Zobrazit vše

en: Filter by category
cs: Filtrovat podle kategorie

en: Number of users to display
cs: Počet zobrazených uživatelů

en: Sort direction
cs: Směr řazení

en: Entity type
cs: Typ entity

en: My !points
cs: Moje !points

en: Moderator
cs: Moderátor

en: Admin
cs: Administrátor

en: Expiry date
cs: Datum konce platnosti

en: The taxonomy term ID for the term.
cs: ID termínu taxonomie pro termín.

en: The taxonomy term name for the term.
cs: Název termínu taxonomie pro termín.

en: The name for the vocabulary the term belongs to.
cs: Jméno slovníku, do kterého termín patří.

en: Entity ID
cs: ID entity

en: The name of the user who should gain or lose !points.
cs: Jméno uživatele, který by měl dostat nebo ztratit !points.

en: The number of !points to add or subtract.  For example, enter %positive to add !points or %negative to deduct !points.
cs: !points k přidání nebo odebrání. Například %positive pro přidání nebo %negative pro odebrání.

en: The date and time that the !points should expire. Use this format: YYYY-MM-DD HH:MM +ZZZZ. Leave this field blank if the !points should never expire.
cs: Datum a čas kdy mají !points vypršet. Zadejte ve formátu: YYYY-MM-DD HH:MM +ZZZZ. Nechte prázdné, pokud !points nemají vypršet nikdy.

en: Total !points in all categories
cs: Celkem !points ve všech kategoriích

en: !Points for @username
cs: !Points pro @username

en: Total !points
cs: Celkem !points

en: Approved !points
cs: Schválené !points

en: Pending !points
cs: Čekající !points

en: A User's !points for this transaction.
cs: Uživatelské !points za tuto transakci.

en: The status of the transaction.
cs: Stav transakce.

en: The user that will receive the !points
cs: Uživatel, který obdrží !points

en: !Points category
cs: !Points kategorie

en: !Points transaction
cs: !Points transakce

en: Status of this transaction.
cs: Stav této transakce.

en: Total (all categories): @points
cs: Celkem (všechny kategorie): @points

en: View !points transactions
cs: Zobrazit transakce pro !points

en: Add or deduct !points
cs: Přidat nebo odebrat !points

en: My !points balance
cs: Moje !points – souhrn

en: Edit !points transaction
cs: Upravit transakci

en: Add !points
cs: Přidat !points

en: View transaction #@txn_id
cs: Zobrazení transakce #@txn_id

en: A single transaction that grants or removes a certain amount of points from a user.
cs: Jednoduchá transakce přidávající nebo ubírající určitý počet bodů uživateli.

en: !Points in category %category
cs: !Points v kategorii %category

en: !Points absolute
cs: !Points absolutní

en: All points
cs: Všechny body

en: A User's current !points in a single category.
cs: Současné !points uživatele v jedné kategorii.

en: A User's max !points in a single category.
cs: Maximální !points uživatele v jedné kategorii.

en: A User's current !points across all categories.
cs: Současné !points uživatele přes všechny kategorie.
