User Points (7.x-1.1) - en to ro translation catalogue (54 entries)

en: Status
ro: Stare

en: approve
ro: aprobă

en: Approve
ro: Aprobă

en: Transaction ID
ro: Tranzacţia cu ID-ul

en: Totals
ro: Total

en: Transactions
ro: Tranzacţii

en: List
ro: Listă

en: Actions
ro: Acțiuni

en: Description
ro: Descriere

en: more
ro: mai multe

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: view
ro: afișează

en: Edit
ro: Editați

en: Date
ro: Data

en: None
ro: Nimic

en: none
ro: nimic

en: Category
ro: Categorie

en: edit
ro: modifică

en: Save
ro: Salvare

en: View
ro: Afişează

en: Display
ro: Afișaj

en: User Name
ro: Nume utilizator

en: Timestamp
ro: Timestamp-ul

en: User
ro: Utilizator

en: Node
ro: Nod

en: Points
ro: Puncte

en: Never
ro: Niciodată

en: Creation date
ro: Dată creare

en: Details
ro: Detalii

en: Users
ro: Utilizatori

en: Expiration
ro: Data expirării

en: Operation
ro: Operație

en: Approved
ro: Aprobat

en: Pending
ro: În așteptare

en: Messages
ro: Mesaje

en: Date/Time
ro: Dată/Timp

en: Expired
ro: Expirat

en: Moderate
ro: Moderează

en: Moderated
ro: Moderat

en: Entity
ro: Entitate

en: Reference
ro: Referință

en: Last modified
ro: Ultima modificare

en: Changed
ro: Schimbat

en: details
ro: detalii

en: Display message
ro: Afișează mesaj

en: Number of users to display
ro: Numărul de utilizatori afişaţi

en: Sort direction
ro: Direcţie de sortare

en: Entity type
ro: Tip de entitate

en: Admin
ro: Administrator

en: The taxonomy term ID for the term.
ro: ID-ul termenului de taxonomie pentru termen.

en: The taxonomy term name for the term.
ro: Numele termenului de taxonomie pentru termen.

en: The name for the vocabulary the term belongs to.
ro: Numele pentru vocabularul de care aparţine termenul.

en: Entity ID
ro: ID-ul entității
