User points Nodes and Comments (7.x-1.0-beta2) - en to es translation catalogue (36 entries)

en: Content
es: Contenido

en: content
es: contenido

en: Enabled
es: Activado

en: Comments
es: Comentarios

en: Enabled by default
es: Activado de forma prestablecida

en: Track page visits
es: Sigue las visitas a páginas

en: All content
es: Todo el contenido

en: Disabled.
es: Desactivado

en: Enabled.
es: Activado

en: If checked, the old author will lose any !points that he previously gained.
es: Si se selecciona, el antiguo autor perderá los puntos que habia ganado antes.

en: !Points for new content
es: !points por contenido nuevo

en: Set the number of !points to be awarded when a user adds content of this type.
es: Coloque la cantidad de !points para dar cuando un usuario agrega contenido de este tipo

en: !Points category for new content
es: !points categoria para el nuevo contenido

en: Choose the category of !points to be awarded when a user adds content of this type.
es: Escoja la categoria de !points que sera acreditada cuando un usuario agregue contenido de este tipo

en: !Points for new comments
es: !points para nuevos comentarios

en: Default !points for new content
es: !points predeterminados para nuevo contenido

en: Content was created.
es: El contenido fue creado

en: Added %title.
es: Se agregó %title

en: Content was published: %title.
es: Este contenido fue publicado: %title

en: Content was unpublished: %title.
es: Este contenido fue sacado de la publicación: %title

en: Content was deleted.
es: El contenido fue eliminado

en: Credited as author of %title.
es: Acreditado como autor de %title.

en: Removed as author of %title.
es: Quitado como autor de %title.

en: Commented on %title.
es: Comentó en %title

en: Comment was published on %title.
es: Comentario publicado en %title.

en: Comment was deleted on %title.
es: Comentario borrado de %title.

en: !Points for content
es: !points por contenido

en: Deduct !points when the content author changes.
es: Quitar !points cuando cambia el autor del contenido

en: Deduct !points when content is deleted or unpublished.
es: Quitar !points cuando el contenido es borrado o sacado de la publicación.

en: Enabled by default.
es: Activado por defecto

en: Content revisions
es: Revisiones de contenido

en: Content visits
es: Visitas al contenido

en: Default !points for visited content
es: !points predeterminados por contenido visitado

en: !Points for visits
es: !Points por visitas

en: A user visited %title.
es: Un usuario visitó %title.

en: Gives points to content authors when their content is visited
es: Da puntos al autor cuando su contenido es visitado
