User points Nodes and Comments (7.x-1.0-rc1) - en to uk translation catalogue (26 entries)

en: Content
uk: Вміст

en: content
uk: матеріал

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Comments
uk: Коментарі

en: Enabled by default
uk: Увімкнено за замовчуванням

en: Track page visits
uk: Відстежити відвідини сторінок

en: All content
uk: Всі матеріали

en: Enabled.
uk: Увімкнено.

en: If checked, all content types award !points by default. This can be overridden for each content type on the content type edit page.
uk: Якщо дана опція активована, то всі типи матеріалів будуть винагороджені !points за замовчуванням. Дані установки можуть бути перевизначені для кожного типу матеріалів на сторінці редагування типу матеріалів.

en: Default !points for new content
uk: Кількість !points за замовчуванням для нового матеріалу

en: Default !points category for new content
uk: Категорія !points за замовчуванням для нового матеріалу

en: Default !points for new comments
uk: Кількість !points за замовчуванням за публікацію нового коментаря.

en: Default !points category for new comments
uk: Категорія за замовчуванням для !points за нові коментарі.

en: Content was created.
uk: Матеріал було створено.

en: Added %title.
uk: Додано %title.

en: Content was deleted.
uk: Матеріал було видалено.

en: Commented on %title.
uk: Коментар до %title.

en: Comment was deleted on %title.
uk: Коментар до %title видалено.

en: !Points for content
uk: !Points за матеріал.

en: Deduct !points when the content author changes.
uk: Зняти !points, якщо у матеріалу змінився автор.

en: Deduct !points when content is deleted or unpublished.
uk: Зняти !points, якщо матеріал видалено або знята з публікації.

en: Deduct !points when the comment author changes.
uk: Зняти !points, якщо у коментаря змінився автор.

en: Deduct !points when comments are deleted or unpublished.
uk: Зняти !points, якщо коментарі видалені або зняти з публікації.

en: Enabled by default.
uk: Увімкнено за замовчуванням.

en: If checked, users only receive !points when comments are published.
uk: Якщо дана опція активована, користувач отримає !points тільки коли коментар опублікований.

en: Content revisions
uk: Редакції матеріалу
