Userpoints Ranking (7.x-1.0-alpha1) - en to es translation catalogue (17 entries)

en: Category
es: Categoría

en: User
es: Usuario

en: User ID
es: ID de Usuario

en: Created
es: Creado

en: Start Date
es: Fecha inicial

en: End Date
es: Fecha Final

en: State
es: Estado

en: Users
es: Usuarios

en: Changed
es: Modificado

en: All Users
es: Todos los Usuarios

en: exposed
es: expuesto

en: Relate the userpoints table to the user table.
es: Relacionar la tabla de puntos de usuario con la tabla del usuario.

en: The taxonomy term ID for the term.
es: El ID de término de taxonomía del término.

en: The taxonomy term name for the term.
es: Eñ nombre de término de taxonomía del término.

en: The vocabulary ID for the vocabulary the term belongs to.
es: El ID de vocabulario para el vocabulario al que pertenece el término.

en: The name for the vocabulary the term belongs to.
es: El nombre del vocabulario al que pertenece el término.

en: Unknown category
es: Categoría desconocida
