Userpoints Ranking (7.x-1.0-alpha1) - en to it translation catalogue (14 entries)

en: Category
it: Categoria

en: Total
it: Totale

en: User
it: Utente

en: User ID
it: ID utente

en: Created
it: Creato

en: Start Date
it: Data di Inizio

en: End Date
it: Data inizio

en: State
it: Stato

en: Users
it: Utenti

en: Changed
it: Modificato

en: exposed
it: esposto

en: The taxonomy term ID for the term.
it: L'identificativo del termine della tassonomia.

en: The taxonomy term name for the term.
it: Il nome del termine della tassonomia.

en: The name for the vocabulary the term belongs to.
it: Il nome del vocabolario a cui il termine appartiene.
