Userpoints Ranking (7.x-1.0-alpha1) - en to ja translation catalogue (15 entries)

en: Category
ja: カテゴリー

en: Total
ja: 合計

en: User
ja: ユーザー

en: User ID
ja: ユーザーID

en: Created
ja: 作成

en: Start Date
ja: 開始日

en: End Date
ja: 終了日

en: State
ja: 状態

en: Users
ja: ユーザー

en: Userpoints
ja: ポイント

en: Changed
ja: 変更済

en: exposed
ja: 表示

en: The taxonomy term ID for the term.
ja: タクソノミータームID。

en: The taxonomy term name for the term.
ja: タクソノミーターム名。

en: The name for the vocabulary the term belongs to.
ja: タームが属しているボキャブラリー名。
