Userpoints Ranking (7.x-1.0-alpha1) - en to de translation catalogue (21 entries)

en: Category
de: Kategorie

en: Total
de: Gesamt

en: User
de: Benutzer

en: User ID
de: Benutzer-ID

en: Created
de: Erstellt

en: Start Date
de: Startdatum

en: End Date
de: Enddatum

en: State
de: Status

en: Users
de: Benutzer

en: Userpoints
de: Benutzerpunkte

en: Ranking
de: Rangfolge

en: Changed
de: Geändert

en: All Users
de: Alle Benutzer

en: exposed
de: hervorgehoben

en: Relate the userpoints table to the user table.
de: Verknüpfen der Tabelle userpoinsts mit der user Tabelle.

en: The taxonomy term ID for the term.
de: Die Taxonomie-Begriffs-ID für den Begriff.

en: The taxonomy term name for the term.
de: Der Name des Taxonomie-Begriffs für den Begriff.

en: The vocabulary ID for the vocabulary the term belongs to.
de: Die ID des Übersetzungssatzes, zu dem der Inhalt gehört.

en: The name for the vocabulary the term belongs to.
de: Der Name des Vokabulars, zu dem der Begriff gehört.

en: Unknown category
de: Unbekannte Kategorie

en: Limit to:
de: Begrenzen auf:
