Userpoints Ranking (7.x-1.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (21 entries)

en: Category
fr: Catégorie

en: User
fr: Utilisateur

en: User ID
fr: Identifiant (ID) utilisateur

en: Created
fr: Créé

en: Start Date
fr: Date de début

en: End Date
fr: Date de fin

en: State
fr: État

en: Users
fr: Utilisateurs

en: Userpoints
fr: Points utilisateurs

en: Ranking
fr: Classement

en: Changed
fr: Modifié

en: All Users
fr: Tous les utilisateurs

en: exposed
fr: exposé

en: Relate the userpoints table to the user table.
fr: Lie la table userpoints à la table utilisateur.

en: The taxonomy term ID for the term.
fr: L'identifiant du terme de taxonomie pour le terme.

en: The taxonomy term name for the term.
fr: Le nom du terme de taxonomie pour le terme.

en: The vocabulary ID for the vocabulary the term belongs to.
fr: L'identifiant pour le vocabulaire auquel appartient le terme.

en: The name for the vocabulary the term belongs to.
fr: Le nom pour le vocabulaire auquel appartient le terme.

en: Unknown category
fr: Catégorie inconnue.

en: Lifetime Points
fr: Total des points

en: Limit to:
fr: Limiter à :
