Userpoints Ranking (7.x-1.0-alpha1) - en to hu translation catalogue (19 entries)

en: Category
hu: Kategória

en: Total
hu: Mindösszesen

en: User
hu: Felhasználó

en: User ID
hu: Felhasználó azonosítója

en: Created
hu: Létrehozva

en: Start Date
hu: Kezdődátum

en: End Date
hu: Befejező dátum

en: State
hu: Állapot

en: Users
hu: Felhasználók

en: Userpoints
hu: Felhasználói pontok

en: Ranking
hu: Rangsor

en: Changed
hu: Módosítva

en: !Uncategorized
hu: Nem kategorizált

en: exposed
hu: felfedett

en: Relate the userpoints table to the user table.
hu: A userpoints táblát a user táblához kapcsolja.

en: The taxonomy term ID for the term.
hu: A taxonómiakifejezés azonosítója.

en: The taxonomy term name for the term.
hu: A taxonómiakifejezés neve.

en: The vocabulary ID for the vocabulary the term belongs to.
hu: Annak a szótárnak az azonosítója, melyhez a kifejezés tartozik.

en: The name for the vocabulary the term belongs to.
hu: Annak a szótárnak a neve, melyhez a kifejezés tartozik.
