Userpoints Ranking (7.x-1.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (15 entries)

en: Category
pt: Categoria

en: User
pt: Usuário

en: User ID
pt: ID do usuário

en: Created
pt: Criado

en: Start Date
pt: Data inicial

en: End Date
pt: Data Final

en: State
pt: Estado

en: Users
pt: Usuários

en: Changed
pt: Alterado

en: All Users
pt: Todos os usuários

en: exposed
pt: exposto

en: The taxonomy term ID for the term.
pt: ID do termo da taxonomia para termo.

en: The taxonomy term name for the term.
pt: O nome do termo de taxonomia.

en: The vocabulary ID for the vocabulary the term belongs to.
pt: O identificador do vocabulário a que pertence o tema.

en: The name for the vocabulary the term belongs to.
pt: O nome do vocabulário a que pertence o tema.
