User protect (7.x-1.3) - en to hi translation catalogue (16 entries)

en: delete
hi: मिटाएँ

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Username
hi: प्रयोक्ता का नाम

en: Password
hi: कूटशब्द

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: username
hi: सदस्यनाम

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: status
hi: स्थिति

en: Roles
hi: भूमिका

en: E-mail address
hi: ई-मेल पता

en: Role
hi: भूमिका

en: Add user
hi: सदस्य जोडें

en: e-mail
hi: ईमेल

en: roles
hi: भूमिकाओं

en: openid
hi: ओपनआईडी
