User protect (7.x-1.1) - en to pt translation catalogue (31 entries)

en: delete
pt: eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: Username
pt: Nome de utilizador

en: Password
pt: Senha

en: Settings
pt: Definições

en: Save
pt: Guardar

en: username
pt: nome de utilizador

en: password
pt: senha

en: User
pt: Utilizador

en: status
pt: estado

en: Roles
pt: Grupos de utilizador

en: E-mail address
pt: Endereço de email

en: Role
pt: Grupo

en: Add user
pt: Adicionar utilizador

en: Protected users
pt: Utilizadores protegidos

en: Protected roles
pt: Grupos protegidos

en: Protection defaults
pt: Proteções predefinidas

en: Protect inidividual users and/or roles from editing operations.
pt: Proteger utilizadores individuais e/ou grupos de operações de edição.

en: Delete protected user
pt: Eliminar utilizador protegido

en: %user is currently being protected from any edits.
pt: O %user está atualmente protegido de qualquer edição.

en: %user does not have user administration privileges.
pt: O %user não tem privilégios de administração.

en: %user is already on this list.
pt: O %user já está nesta lista.

en: The username is invalid.
pt: O nome de utilizador é inválido.

en: %user is now protected.
pt: O %user está agora protegido.

en: Protection settings updated.
pt: Definições de proteção atualizadas.

en: e-mail
pt: email

en: roles
pt: grupos de utilizador

en: cancel
pt: cancelar

en: Change own password
pt: Alterar a própria senha

en: User protect
pt: Proteção do utilizador

en: Edit own user account
pt: Editar a própria conta de utilizador
