Userqueue (7.x-1.0-rc1) - en to it translation catalogue (19 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: List
it: Elenco

en: Cancel
it: Annulla

en: Action
it: Azione

en: Edit
it: Modifica

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: edit
it: modifica

en: Back
it: Indietro

en: Save
it: Salva

en: Add
it: Aggiungi

en: remove
it: rimuovi

en: View
it: Visualizza

en: User ID
it: ID utente

en: Created
it: Creato

en: Position
it: Posizione

en: Operation
it: Operazione

en: Add user
it: Aggiungi un utente
