User Reference URL Widget (7.x-1.0) - en to uk translation catalogue (8 entries)

en: - None -
uk: - Немає -

en: Fields
uk: Поля

en: Contains
uk: Містить

en: Autocomplete matching
uk: Збіг автодоповнення

en: Starts with
uk: Починається з

en: Link title
uk: Заголовок посилання

en: Return path
uk: Шлях повернення

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. <br /> Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of users.
uk: Оберіть спосіб підбору підказок автодоповнення.<br />Зверніть увагу, що спосіб <em>Містить</em> може призвести до проблем зі швидкодією на сайтах з тисячами користувачів.
