UserVoice Deep Integration (7.x-1.0-beta1) - en to pt translation catalogue (17 entries)

en: Pages
pt: Páginas

en: General settings
pt: Configurações gerais

en: Contact
pt: Contato

en: Roles
pt: Papéis

en: Widget type
pt: Tipo de widget

en: Widget settings
pt: Configurações do widget

en: Caching
pt: Armazenamento de cache

en: Link color
pt: Cor dos links

en: New
pt: Novo

en: Okay
pt: Razoável

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
pt: Especifique páginas usando suas URLs. Digite uma URL por linha. O caractere '*' serve como coringa. Por exemplo: %blog para a página de blogs e %blog-wildcard para todos os blogs pessoais. Use %front para a página inicial.

en: Pages on which this PHP code returns <code>TRUE</code> (experts only)
pt: Páginas nas quais este código PHP retorna <code>TRUE</code> (apenas para usuários avançados)

en: Pages or PHP code
pt: Páginas ou código PHP

en: If the PHP option is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP code can break your Drupal site.
pt: Se a opção PHP for escolhida, digite o código PHP entre %php. Note que executar código PHP incorreto pode quebrar o seu site Drupal.

en: Classic
pt: Clássico

en: Every page except the listed pages
pt: Todas as páginas exceto as páginas listadas

en: The listed pages only
pt: Apenas as páginas listadas
