UserVoice Deep Integration (7.x-1.0-beta2) - en to tr translation catalogue (16 entries)

en: Pages
tr: Sayfalar

en: General settings
tr: Genel ayarlar

en: Contact
tr: İletişim

en: Roles
tr: Roller

en: Widget type
tr: Arayüz nesnesi türü

en: Widget settings
tr: Arayüz nesnesi (widget) ayarları

en: Caching
tr: Önbellekleme

en: Link color
tr: Bağlantı rengi

en: New
tr: Yeni

en: Okay
tr: Tamamdır

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
tr: Sayfaları yollarıyla belirtin. Her satıra birer yol girin. Yıldız ("*") joker karakterdir. Örnek yollar: blog sayfası için %blog ve her kişisel blog için %blog-joker karakter. %front, ön sayfadır.

en: Pages on which this PHP code returns <code>TRUE</code> (experts only)
tr: PHP kodunun <code>DOĞRU</code> döndürdüğü sayfalar (uzman kullanıcılar için)

en: Pages or PHP code
tr: Sayfalar veya PHP kodu

en: If the PHP option is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP code can break your Drupal site.
tr: PHP seçeneği seçiliyse, PHP kodunu %php arasına girin. Unutmayın, hatalı PHP kodu çalıştırmak sitenizi çalışmaz hale getirebilir.

en: Every page except the listed pages
tr: Listelenen sayfalar haricindeki tüm sayfalar

en: The listed pages only
tr: Yalnızca listelenen sayfalar
