UserVoice Deep Integration (7.x-1.2) - en to nl translation catalogue (15 entries)

en: Pages
nl: Pagina's

en: General settings
nl: Algemene instellingen

en: Roles
nl: Rollen

en: Widget type
nl: Widgettype

en: Widget settings
nl: Widget instellingen

en: Link color
nl: Linkkleur

en: New
nl: Nieuwe

en: Okay
nl: Redelijk

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
nl: Specificeer pagina's door hun paden te gebruiken. Gebruik één regel per pad. Gebruik eventueel '*' als jokerteken. Voorbeeldpaden zijn %blog voor de blog pagina en %blog-* voor iedere persoonlijke blog. %front is de voorpagina.

en: Pages on which this PHP code returns <code>TRUE</code> (experts only)
nl: Pagina's waarop deze PHP-code <code>TRUE</code> teruggeeft (alleen voor experts)

en: Pages or PHP code
nl: Pagina's of PHP-code

en: If the PHP option is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP code can break your Drupal site.
nl: Als voor de PHP-optie is gekozen, voer dan PHP-code in tussen %php. Let op dat het uitvoeren van foutieve PHP-code de website onbereikbaar kan maken.

en: Classic
nl: Klassiek

en: Every page except the listed pages
nl: Alle pagina's behalve de genoemde

en: The listed pages only
nl: Alleen de genoemde pagina's
