U.S. Web Design Standards (USWDS) (7.x-1.0-alpha1) - en to nl translation catalogue (28 entries)

en: Content
nl: Inhoud

en: RSS feed
nl: RSS-feed

en: Top
nl: Bovenaan

en: Picture
nl: Afbeelding

en: Email
nl: E-mail

en: Error
nl: Fout

en: Bottom
nl: Onderkant

en: Header
nl: Kop

en: Warning
nl: Waarschuwing

en: Medium
nl: Gemiddeld

en: Phone
nl: Telefoonnummer

en: Basic
nl: Basis

en: Show password
nl: Wachtwoord tonen

en: Middle
nl: Midden

en: Left
nl: Links

en: Right
nl: Rechts

en: Information
nl: Informatie

en: Account settings
nl: Accountinstellingen

en: First sidebar
nl: Eerste zijbalk

en: Second sidebar
nl: Tweede zijbalk

en: Extended
nl: Uitgebreid

en: -- None --
nl: -- Geen --

en: Page top
nl: Bovenkant pagina

en: Page bottom
nl: Onderkant pagina

en: Big
nl: Groot

en: Footer menu
nl: Footer-menu

en: Header settings
nl: Kop-instellingen

en: Username or email address
nl: Gebruikersnaam of e-mailadres
