U.S. Web Design Standards (USWDS) (7.x-1.0-alpha2) - en to bn translation catalogue (10 entries)

en: Home
bn: নীড়পাতা

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: RSS feed
bn: RSS ফীড

en: Help
bn: সহায়তা

en: Picture
bn: ছবি

en: Email
bn: ইমেইল

en: Error
bn: ত্রুটি

en: Medium
bn: মাঝারি

en: Account settings
bn: একাউন্ট সেটিংস
