U.S. Web Design Standards (USWDS) (7.x-1.0-alpha2) - en to eu translation catalogue (23 entries)

en: Home
eu: Azala

en: Status
eu: Egoera

en: Content
eu: Edukia

en: RSS feed
eu: RSS jarioa

en: Help
eu: Laguntza

en: Top
eu: Goian

en: Picture
eu: Irudia

en: Email
eu: Eposta

en: Error
eu: Errorea

en: Bottom
eu: Behean

en: Header
eu: Goiburua

en: Warning
eu: Kontuz

en: Medium
eu: Ertaina

en: Basic
eu: Basikoa

en: Middle
eu: Erdian

en: Left
eu: Ezkerra

en: Right
eu: Eskuina

en: Information
eu: Informazioa

en: Account settings
eu: kontuaren ezarpenak

en: First sidebar
eu: Lehen albo-barra

en: Second sidebar
eu: Bigarren albo-barra

en: Page top
eu: Orriaren burua

en: Page bottom
eu: Orriaren behean
