U.S. Web Design Standards (USWDS) (7.x-1.0-alpha2) - en to kn translation catalogue (20 entries)

en: Home
kn: ನೆಲೆ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Content
kn: ಒಳಅಂಶ

en: Help
kn: ಸಹಾಯ

en: Top
kn: ಮೇಲಿನ/ಮೊದಲ

en: Picture
kn: ಚಿತ್ರ

en: Email
kn: ಇಮೇಲ್

en: Error
kn: ದೋಷ

en: Bottom
kn: ಕೆಳ

en: Header
kn: ಹೆಡರ್

en: Warning
kn: ಎಚ್ಚರಿಕೆ

en: Medium
kn: ಮಧ್ಯಮ

en: Phone
kn: ದೂರವಾಣಿ

en: Basic
kn: ಮೂಲಭೂತ

en: Show password
kn: ಗುಪ್ತಪದವನ್ನು ತೋರಿಸು

en: Left
kn: ಎಡ

en: Right
kn: ಬಲ

en: Information
kn: ಮಾಹಿತಿ

en: Extended
kn: ವಿಸ್ತೃತ

en: Page bottom
kn: ಪುಟದ ಕೆಳಗೆ
