U.S. Web Design Standards (USWDS) (7.x-1.0-beta1) - en to hu translation catalogue (31 entries)

en: Home
hu: Címlap

en: Status
hu: Állapot

en: Content
hu: Tartalom

en: RSS feed
hu: RSS hírcsatorna

en: Help
hu: Súgó

en: Top
hu: Teteje

en: Picture
hu: Kép

en: Email
hu: E-mail

en: Error
hu: Hiba

en: Bottom
hu: Alja

en: Header
hu: Fejléc

en: Warning
hu: Figyelmeztetés

en: Medium
hu: Közepes

en: Phone
hu: Telefon

en: Basic
hu: Alap

en: Show password
hu: Jelszó megmutatása

en: Middle
hu: Közép

en: Left
hu: Bal

en: Right
hu: Jobb

en: Information
hu: Információ

en: Account settings
hu: Fiókbeállítások

en: First sidebar
hu: Első oldalsáv

en: Second sidebar
hu: Második oldalsáv

en: -- None --
hu: -- Nincs --

en: Page top
hu: Oldal teteje

en: Page bottom
hu: Oldal alja

en: Secondary menu
hu: Másodlagos menü

en: Primary Menu
hu: Elsődleges menü

en: Footer menu
hu: Lábléc menü

en: Primary menu
hu: Elsődleges menü

en: Username or email address
hu: Felhasználónév vagy e-mail cím
