U.S. Web Design Standards (USWDS) (7.x-1.0-beta1) - en to th translation catalogue (17 entries)

en: Home
th: หน้าแรก

en: Status
th: สถานะ

en: Picture
th: รูปภาพ

en: Email
th: อีเมล

en: Error
th: ผิดพลาด

en: Header
th: ส่วนหัว

en: Warning
th: การเตือน

en: Medium
th: ปานกลาง

en: Phone
th: โทรศัพท์

en: Basic
th: พื้นฐาน

en: Account settings
th: ตั้งค่าบัญชีผู้ใช้

en: First sidebar
th: แถบด้านข้างแถบแรก

en: Page top
th: บนสุดของหน้า

en: Page bottom
th: ด้านล่างของหน้า

en: Secondary menu
th: เมนูรอง

en: Primary menu
th: เมนูหลัก

en: Username or email address
th: ชื่อผู้ใช้งานหรืออีเมล
