U.S. Web Design Standards (USWDS) (7.x-1.0-beta2) - en to et translation catalogue (28 entries)

en: Home
et: Avaleht

en: Status
et: Olek

en: Content
et: Sisu

en: RSS feed
et: RSS-voog

en: Help
et: Abi

en: Top
et: Ülesse

en: Picture
et: Pilt

en: Email
et: E-kiri

en: Error
et: Viga

en: Bottom
et: Alumine

en: Header
et: Päis

en: Warning
et: Hoiatus

en: Medium
et: Keskmine

en: Phone
et: Telefon

en: Basic
et: Lihtne

en: Left
et: Vasakul

en: Right
et: Paremal

en: Information
et: Andmed

en: Account settings
et: Konto sätted

en: First sidebar
et: Esimene külgriba

en: Second sidebar
et: Teine külgriba

en: Page top
et: Lehe ülaosa

en: Page bottom
et: Lehe alaosa

en: Secondary menu
et: Kõrvalmenüü

en: Footer menu
et: Jaluse menüü

en: Footer Menu
et: Jaluse menüü

en: Primary menu
et: Peamenüü

en: Username or email address
et: Kasutajanimi või e-posti aadress
