U.S. Web Design System (USWDS) (7.x-1.0-beta2) - en to it translation catalogue (24 entries)

en: Status
it: Stato

en: Content
it: Contenuto

en: RSS feed
it: Feed RSS

en: Help
it: Aiuto

en: Top
it: In cima

en: Picture
it: Ritratto

en: Email
it: E-mail

en: Error
it: Errore

en: Bottom
it: In fondo

en: Header
it: Intestazione

en: Warning
it: Avviso

en: Medium
it: Medio

en: Phone
it: Telefono

en: Basic
it: Di base

en: Left
it: Sinistra

en: Right
it: Destra

en: Information
it: Informazioni

en: Account settings
it: Impostazioni profilo

en: First sidebar
it: Prima barra laterale

en: Second sidebar
it: Seconda barra laterale

en: Page top
it: Inizio pagina

en: Page bottom
it: Fondo pagina

en: Secondary menu
it: Menu secondario

en: Username or email address
it: Nome utente o indirizzo e-mail
