U.S. Web Design Standards (USWDS) (7.x-1.0-beta2) - en to oc translation catalogue (22 entries)

en: Home
oc: Acuèlh

en: Status
oc: Estatut

en: Content
oc: Contengut

en: RSS feed
oc: Flux RSS

en: Help
oc: Ajuda

en: Top
oc: Naut

en: Picture
oc: Imatge

en: Email
oc: Corrièr electronic

en: Bottom
oc: Bas

en: Header
oc: Entèsta

en: Warning
oc: Avertiment

en: Medium
oc: Mejan

en: Middle
oc: Mitan

en: Left
oc: Esquèrra

en: Right
oc: Dreita

en: Information
oc: Informacions

en: Account settings
oc: Paramètres de compte

en: First sidebar
oc: Primièra barra laterala

en: Page top
oc: Naut de la pagina

en: Page bottom
oc: Bas de la pagina

en: Secondary menu
oc: Menú segondari

en: Footer menu
oc: Menú Pè de pagina
