U.S. Web Design Standards (USWDS) (7.x-1.0-beta3) - en to ug translation catalogue (12 entries)

en: Home
ug: باشبەت

en: Content
ug: مەزمۇن

en: Top
ug: ئۈستى

en: Picture
ug: سۈرەت

en: Bottom
ug: ئاستى

en: Header
ug: بەت بېشى

en: Middle
ug: ئوتتۇرا

en: Left
ug: سولغا توغرىلاش

en: Right
ug: ئوڭغا توغرىلاش

en: Account settings
ug: ھېسابات تەڭشىگى

en: Page top
ug: بەت ئۈستى

en: Page bottom
ug: بەت ئاستى
