U.S. Web Design System (USWDS) (7.x-1.0-rc1) - en to ar translation catalogue (22 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Content
ar: المحتوى

en: RSS feed
ar: تلقيمة آر.إس.إس

en: Search
ar: بحث

en: Help
ar: المساعدة

en: Top
ar: الأعلى

en: Picture
ar: الصورة

en: Email
ar: البريد الإلكتروني

en: Bottom
ar: الأسفل

en: Header
ar: الترويسة

en: Medium
ar: متوسط

en: Basic
ar: الأساسي

en: Left
ar: اليسار

en: Right
ar: اليمين

en: Unpublished
ar: غير منشور

en: Information
ar: معلومات

en: Account settings
ar: إعدادات الحساب

en: Skip to main content
ar: تجاوز إلى المحتوى الرئيسي

en: First sidebar
ar: العمود الجانبي اﻷول

en: Page top
ar: أعلى الصفحة

en: Page bottom
ar: أسفل الصفحة

en: Secondary menu
ar: القائمة الثانوية
