µSync (7.x-1.0) - en to eu translation catalogue (6 entries)

en: Status
eu: Egoera

en: Field
eu: Eremua

en: Content type
eu: Eduki mota

en: Module
eu: Modulua

en: Source
eu: Iturburua

en: Field instance
eu: Eremuaren instantzia
