Util (7.x-1.0-rc2) - en to fa translation catalogue (34 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Save configuration
fa: ذخیره پیکربندی

en: Status
fa: وضعیت

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Weight
fa: وزن

en: Name
fa: نام

en: Help
fa: راهنما

en: Time
fa: زمان

en: Region
fa: ناحیه

en: never
fa: هرگز

en: Event
fa: رویداد

en: 1 hour
fa: ۱ ساعت

en: Theme
fa: پوسته

en: Configure
fa: پیکربندی

en: Number of columns
fa: تعداد ستون‌ها

en: Configuration saved.
fa: پیکربندی ذخیره شد.

en: Module
fa: ماژول

en: 1 day
fa: ۱ روز

en: Cleanup
fa: پاک سازی

en: Other
fa: ساير

en: Interval
fa: دوره

en: 1 week
fa: ۱ هفته

en: Permission
fa: مجوز

en: Identifier
fa: شناسه

en: 2 weeks
fa: 2 هفته

en: always
fa: همیشه

en: !author has not created any blog entries.
fa: !author هیچ محتوایی را برای وبلاگ ایجاد نکرده‌است.

en: Requires: !module-list
fa: نیازمند: !module-list

en: Required by: !module-list
fa: ضروری برای: !module-list

en: You are not logged in.
fa: شما هنوز وارد سایت نشده‌‏اید.
