Util (7.x-1.0-rc2) - en to kn translation catalogue (27 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Save configuration
kn: ಸಂರಚನೆಯನ್ನು ಉಳಿಸು

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Help
kn: ಸಹಾಯ

en: Time
kn: ಸಮಯ

en: never
kn: ಎಂದೂ ಇಲ್ಲ

en: Event
kn: ಸಂದರ್ಭ(ಎವೆಂಟ್)

en: Theme
kn: ಪರಿಸರವಿನ್ಯಾಸ

en: Configure
kn: ಸ್ವರೂಪಿಸು

en: Module
kn: ಘಟಕ

en: Utilities
kn: ಸವಲತ್ತುಗಳು

en: Delta
kn: ಡೆಲ್ಟಾ

en: 1 day
kn: ೧ ದಿನ

en: Base
kn: ಮೂಲ

en: Other
kn: ಇತರೆ

en: Expires
kn: ಅಂತ್ಯಗೊಳ್ಳುವುದು

en: 2 hours
kn: ೨ ಗಂಟೆಗಳು

en: 1 week
kn: ೧ ವಾರ

en: Permission
kn: ಅನುಮತಿ

en: Identifier
kn: ಗುರುತುಗಾರ
