Util (7.x-1.0-rc2) - en to tr translation catalogue (38 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Save configuration
tr: Yapılandırmayı kaydet

en: Status
tr: Durum

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Name
tr: İsim

en: Help
tr: Yardım

en: Time
tr: Zaman

en: Region
tr: Bölge

en: never
tr: hiçbir zaman

en: Event
tr: Olay

en: 1 hour
tr: @count saat

en: Theme
tr: Tema

en: Configure
tr: Yapılandır

en: Number of columns
tr: Sütun sayısı

en: Configuration saved.
tr: Yapılandırma kaydedildi.

en: Module
tr: Modül

en: 1 day
tr: @count gün

en: Base
tr: Temel

en: Other
tr: Diğer

en: Expires
tr: Geçerlik tarihi

en: Interval
tr: Aralık

en: 1 week
tr: @count hafta

en: Permission
tr: İzinler

en: Identifier
tr: Tanımlayıcı

en: Edit Link
tr: Bağlantıyı Düzenle

en: always
tr: her zaman

en: !author has not created any blog entries.
tr: !author günlüğüne henüz birşey yazmamış.

en: Requires: !module-list
tr: Gerekenler: !module-list

en: Required by: !module-list
tr: Gerek duyanlar: !module-list

en: Util: Logged in as
tr: Util: Giriş yaptığınız kimlik

en: You are logged in as !username (@userid).
tr: !username (@userid) olarak girdiniz.

en: Adds a "Logged In As" block.
tr: Bir "Giriş Yaptığınız Kimlik" bloğu ekler.

en: Message Type
tr: İleti Türü
