Util (7.x-1.0) - en to cs translation catalogue (41 entries)

en: Save configuration
cs: Uložit nastavení

en: Status
cs: Stav

en: Value
cs: Hodnota

en: Type
cs: Typ

en: Disabled
cs: Vypnuto

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: None
cs: Žádné

en: Weight
cs: Váha

en: Name
cs: Jméno

en: Help
cs: Nápověda

en: Default
cs: Výchozí

en: Time
cs: Čas

en: never
cs: nikdy

en: Theme
cs: Téma vzhledu

en: Configure
cs: Nastavení

en: Number of columns
cs: Počet sloupců

en: Configuration saved.
cs: Nastavení uloženo.

en: Module
cs: Modul

en: Published
cs: Zveřejněno

en: Revisions
cs: Revize

en: Fields
cs: Pole

en: Node Type
cs: Typ uzlu

en: 1 day
cs: 1 den

en: Unlimited
cs: Neomezené

en: Other
cs: Jiné

en: Attributes
cs: Atributy

en: Expires
cs: Expiruje

en: Key
cs: Klíč

en: Information
cs: Informace

en: Permission
cs: Oprávnění

en: Identifier
cs: Identifikátor

en: Edit Link
cs: Upravit odkaz

en: 2 weeks
cs: 2 týdny

en: always
cs: vždy

en: !author has not created any blog entries.
cs: Uživatel !author nemá žádné zápisy v blogu.

en: Entity Type
cs: Typ entity

en: Requires: !module-list
cs: Vyžaduje: !module-list

en: Required by: !module-list
cs: Vyžadováno: !module-list

en: You are not logged in.
cs: Nejste přihlášen.
