Util (7.x-1.0) - en to cy translation catalogue (30 entries)

en: Save configuration
cy: Cadw ffurfweddiad

en: Status
cy: Statws

en: Value
cy: Gwerth

en: Type
cy: Math

en: Disabled
cy: Wedi ei analluogi

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: Yes
cy: Ie

en: No
cy: Na

en: Reset
cy: Ailosod

en: None
cy: Dim

en: Weight
cy: Pwysau

en: Name
cy: Enw

en: Help
cy: Cymorth

en: Default
cy: Diofyn

en: Time
cy: Amser

en: never
cy: byth

en: Theme
cy: Thema

en: Configure
cy: Ffurfweddu

en: Number of columns
cy: Nifer o golofnau

en: Configuration saved.
cy: Ffurfweddiad wedi ei gadw

en: Published
cy: Wedi ei gyhoeddi

en: Revisions
cy: Diwygiadau

en: Fields
cy: Meysydd

en: Unlimited
cy: Diderfyn

en: Other
cy: Arall

en: Key
cy: Allwedd

en: Information
cy: Gwybodaeth

en: Permission
cy: Caniatâd

en: Null
cy: Nwl

en: !author has not created any blog entries.
cy: nid yw !author wedi creu unrhyw gofnodion blog.
